A A A

7. A ZŠ Vyškov, Morávkova ve stacionáři v Dědicích

Základní škola Morávkova je zařazena v projektu Rodiče vítání, který vyhlásil v červnu 2013 druhý ročník projektu Extra třída. Fotogalerie zde 

Třída 7. A se v září přihlásila a vymyslela si vystoupení Škola hrou pro všechny, se kterým se rozhodla navštívit Mateřskou školku Šikulka, Rychtářov, Opatovice a stacionář Oblastní charita Vyškov v Dědicích.

Mateřské školky jsme navštívili již v lednu a nyní nás čekalo 6. 5. 2014 vystoupení ve stacionáři. Veškeré informace najdete i na webu www.extratrida.cz nebo stránkách naší školy www.zsmoravkova.vys.cz.

Představení jsme museli upravit oproti mateřským školkám. Vystoupení jsme začali pohádkou o Červené karkulce, poté následovala hodina přírodopisu, kde Terezka s Vlaďkou klienty přenesla do zoo. V následující hodině výtvarné výchovy jsme si všichni včetně klientů charity obkreslili ruce a vytvořili jsme jedno veliké slunce, které jim zůstalo na památku. V hodině dějepisu Matěj, Vojta a Martin ukazovali obrázky z pohádek, zavzpomínali jsme si všichni na nějakou slavnou scénu a obyvatelé charity nás obohatili příběhy ze svých životů. Hodinu hudební výchovy, kde na klávesy hrála Sára a Lucka, jsme zahájili hymnou, poté následovali oblíbené písně klientů - Kdyby byl Bavorov; Teče voda, teče; U panského dvora a další na přání. Vyučování končilo hodinou fyziky, kde Petr a Pavel ukázali pokus zvaný "sopka" (kypřicí prášek s octem) a to, že pokud naplněnou sklenici přikryjeme papírem, tak nám voda nevyteče. Po vyučování přišli naši kouzelníci Petr a Marián, kteří byli famózní. Ukázali několik kouzel s kartami, mincemi, šátkem. Spousta věcí zmizela a vzápětí se nečekaně objevila. Klienti charity byli nadšeni a my jsme měli dobrý pocit z celého vystoupení.

Touto cestou bychom chtěli moc poděkovat sponzorům, díky kterým se nám podařilo vybrat peníze na školní výlety. Pojedeme do Kroměříže na zámek, Zoo Zlín a Frenštátu pod Radhoštěm, zde podnikneme túru z Pusteven na Radhošť. Celková částka 11.500,- Kč nás mile překvapila a moc děkujeme firmám: Údržbářský servis Luleč s.r.o.; KNIHY & ŠKOLA, CHYTRÉ HRAČKY; JK Drinks s.r.o.; AGROS Vyškov – Dědice a.s. a také přispěly firma HESTEGO a.s.; Českomoravský štěrk HEIDELBERGCEMENT Group a AUTOCENTRUM Vyškov.

Velké díky všem zúčastněným Mgr. Romana Měřínská.

 

 

 

 

 

 

 

Naše škola - tady jsme doma!

Každé ráno, každý den, těšíme se stále sem.

 

 

 

 

 

Škola otevřená rodičům, rodiče otevření šk.

Rodiče oceňují, když se k nim škola chová vstřícně a partnersky. Učitelé si přejí, aby rodiče žáků s nimi táhli za jeden provaz a byli otevření vzájemné komunikaci. Věříme, že spolupráce a partnerská komunikace škol a rodičů se vyplácí, a to oběma stranám. A proto vznikla značka Rodiče vítáni, značka pro školy otevřené rodičům, kterou vlastní i naše škola.

Více zde