A A A

Děkujeme svým žákům za vzornou reprezentaci

ZŠ Vyškov, Morávkova, která jako jediná z vyškovských škol získala prestižní logo Rodiče vítání (www.rodicevitani.cz), děkuje svým žákům za vzornou reprezentaci ve školním roce 2013/2014. Svými výkony dělají čest nejen svým rodičům, naší škole, městu Vyškovu, ale i Jihomoravskému kraji a to v různých odvětvích!

Největšího úspěchu dosáhli naši cyklisté, kteří se opět probojovali do krajského kola Dopravní soutěže mladých cyklistů a to v obou kategoriích. Žáci dokonce v mladší kategorii zvítězili a postoupili tak poprvé v historii na republikové finále do Frenštátu pod Radhoštěm.

Pravidelně se také účastníme soutěže Požární ochrana očima dětí. V této soutěži jsme se stali nejlepší školou v okrese, když v okresním kole jsme stáli na stupních vítězů 9x, v krajském 2x.

Oblíbený časopis Moravánek neznají už jen naši žáci, ale také žáci Jihomoravského kraje, ba dokonce žáci a učitelé celé ČR. Čtyřikrát za sebou jsme zvítězili v krajském kole. V letošním školním roce se dokonce můžeme pochlubit i 2. místem v republikové Soutěži školních časopisů. Všem redaktorům z řad žáků a Mgr. Jitce Mládkové za jejich náročnou práci děkujeme.

V letošním roce jsme formou happeningů zapojili děti do oslav adventních týdnů a masopustu. Oživujeme staré lidové zvyky a tradice. Na loňské divadelní představení Vánoční příběh jsme navázali v květnu dramatizacemi známých pohádek. Divadelní představení doplnil karnevalový rej masek. V kroužku znakového jazyka pro neslyšící získávají žáci dovednosti, které využijí i v dalším životě.

Do nového školního roku se opět těšíme na dvě nové první třídy, ale také na všechny nové žáky se zájmem nejen o učení a sport, ale i o výchovu výtvarnou, dramatickou a hudební a o zájmové činnosti, jakými jsou mladí hasiči, zdravotníci a cyklisté. Těšíme se na nové žáky.

Vedení školy děkuje všem pedagogům za práci s dětmi nad rámec svých povinností a přeje všem žákům, rodičům a přátelům školy klidné prázdniny plné sluníčka.

Mgr. Tomáš Černík

 

 

 

 

 

Naše škola - tady jsme doma!

Každé ráno, každý den, těšíme se stále sem.

 

 

 

 

 

Škola otevřená rodičům, rodiče otevření šk.

Rodiče oceňují, když se k nim škola chová vstřícně a partnersky. Učitelé si přejí, aby rodiče žáků s nimi táhli za jeden provaz a byli otevření vzájemné komunikaci. Věříme, že spolupráce a partnerská komunikace škol a rodičů se vyplácí, a to oběma stranám. A proto vznikla značka Rodiče vítáni, značka pro školy otevřené rodičům, kterou vlastní i naše škola.

Více zde