A A A

Skvělý úspěch ZŠ Morávkova v dopravní soutěži

Přivézt medaili z krajského kola Dopravní soutěže mladých cyklistů je událost, na kterou se nezapomíná, získat ji navíc v nejtěžší kategorii je nevídané a obdiv všech odborníků při vyhlašování vítězů byl opravdu na místě. Fotogalerie zde

Vždyť ZŠ Vyškov, Morávkova 40 se stále častěji vrývá do paměti soupeřům v krajském, ale i celostátním kole. V letošním roce se nám podařilo již počtvrté za sebou vybojovat zlaté medaile a postoupit tak na třídenní celostátní finále do Tábora, kde zajisté budeme dělat čest nejen naší škole, ale i okresu Vyškov a Jihomoravskému kraji. Touto cestou bychom také chtěli poděkovat všem organizátorům za zvyšující se kvalitu okresních a krajských soutěží, které samozřejmě svojí obtížností a kvalitou napomáhají i k našemu lepšímu výkonu. Děkujeme. 

Na tomto obrovském úspěchu družstev se podíleli ve II. kategorii (12 - 15 let) Adéla Čtvrtníčková ze 7. B, Markéta Gregorová, Lukáš Pernica a Tomáš Skácel z 9. třídy.

K postupu až do republikového finále vede dlouhá cesta přes intenzivní tréninky, školní, okresní a krajská kola. To vše jsme během školního roku na výbornou absolvovali. Prvním naším zastavením, kde nikdy dopředu nevíte, kdo zvítězí, bylo okresní kole dopravní soutěže Besip. Konalo se 11. 5. za velmi pěkného počasí na dopravním hřišti ve Vyškově. Soutěžilo se v 5 disciplínách: jízda po dopravním hřišti, jízda zručnosti přes překážky, technická dovednost, zásady poskytování první pomoci a testy z pravidel provozu na pozemních komunikacích. Jako loňští vítězové a zároveň i nejlepší tým v Jihomoravském kraji jsme samozřejmě mířili i letos na místa nejvyšší. To se nám v obou kategoriích podařilo a postoupili jsme do krajského kola celkem s 3 prvními místy! Vau!

Na krajském kole, hlavně v II. kategorii, se pravidelně na bedně mimo nás umisťuje i ZŠ Oslavany – jediná sportovní škola v kraji, která má zařazenu dopravní výchovu přímo jako předmět ve vyučování ve svém ŠVP, dále předloňští vítězové ZŠ Šardice, ZŠ Kravsko a ZŠ Blansko – Dvorská a další. I přes obrovskou konkurenci se naši deváťáci nezalekli a po pomalejším rozjezdu si dojeli na překážkách a při královské disciplíně Jízda po dopravním hřišti pro úžasné zlaté medaile a pohár hejtmana Jihomoravského kraje za první místo.

A nyní už k zisku místa nejvyššího, zlaté medaile, první místo a postup na celostátní finále do Tábora!

První disciplína – Pravidla silničního provozu – 1. místo

Ve starší kategorii šlo od začátku vše hladce a postup jsme po celou dobu měli ve svých rukou. První disciplínu, testy, jsme zvládli na výbornou a jen s osmi chybičkami (40 trestných bodů) jsme se ujali celkového vedení.

Druhá disciplína – Mapa, orientace – 1. místo

Když jsme i orientaci na mapě zvládli na výbornou, věděli jsme, že musíme bezpodmínečně zvládnout naši oblíbenou první pomoc co nejlépe a první místo bude opravdu blízko.

Třetí disciplína – První pomoc – 1. místo

Naštěstí vše dopadlo, jak mělo, a 1. místo nám neuteklo ani po zdravovědě, i když nám simulovaná dopravní nehoda a skrytá zranění dala opravdu zabrat. Ošetření bylo vyhodnoceno jako nejlepší a ohodnoceno jen 7 trestnými body (za drobné chybičky).

Čtvrtá disciplína – Jízda zručnosti – 2. místo

Před oblíbenou jízdou s překážkami, např. podjezd, šikmé prkno, přenos pohárku s vodou, káča… se náš náskok vyšplhal na neuvěřitelných 60 trestných bodů a výborným výkonem s minimem chyb jsme ho na překážkách ještě navýšili. Vítězství a vysněný postup na republiku do Tábora opravdu visely ve vzduchu! Napětí se dalo krájet, ale všichni 4 závodníci se na poslední královskou disciplínu Jízda po dopravním hřišti moc těšili a nervozita byla vidět pouze na mně, za což můžu být samozřejmě jen rád.

Pátá disciplína – Jízda po dopravním hřišti – 5. místo

K údivu všech se organizátoři rozhodli vpustit do arény dopravního hřiště všech 32 soutěžících naráz. Po drobných problémech a kolonách, které způsobily, že většina závodníků nestihla projet všechny průjezdy, se ale nakonec vše zvládlo a my netrpělivě čekali na zveřejnění oficiálních výsledků.

A je to tu! Obrovská radost, vítězství je naše! Jedeme na republiku! Paráda! Navíc v kategorii jednotlivců se naše Markéta Gregorová umístila na 3. místě, podobně i Tomáš Skácel, který ovšem ještě před poslední disciplínou celkově vedl! Oba jistě budou na republice bojovat o značková horská kola (cena pro nejlepší jednotlivce).

Všem zúčastněným blahopřejeme ke skvělým výkonům, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme hodně štěstí v celostátním finále v Táboře ve dnech 13. - 15. června 2017.

Mgr. Tomáš Černík

 

 

 

 

Naše škola - tady jsme doma!

Každé ráno, každý den, těšíme se stále sem.

 

 

 

 

 

Škola otevřená rodičům, rodiče otevření šk.

Rodiče oceňují, když se k nim škola chová vstřícně a partnersky. Učitelé si přejí, aby rodiče žáků s nimi táhli za jeden provaz a byli otevření vzájemné komunikaci. Věříme, že spolupráce a partnerská komunikace škol a rodičů se vyplácí, a to oběma stranám. A proto vznikla značka Rodiče vítáni, značka pro školy otevřené rodičům, kterou vlastní i naše škola.

Více zde