A A A

Den dětí POKOS

Na den 2. 6. 2017 měla ZŠ Morávkova naplánovaný pěší výlet, jehož cílem bylo seznámit žáky školy s přírodou kolem řeky Velké Hané a zároveň vyzkoušet jejich sportovní dovednosti a všeobecné znalosti. Fotogalerie zde

Začátek výletu byl u naší školy, kde jsme se všichni před osmou hodinou, kromě starších žáků 2. stupně, sešli. Postupně jsme byli převezeni autobusem do Rychtářova. Odtud se každá třída se svojí paní učitelkou postupně vydala po naplánované trase, na které byly přichystány úkoly. Ty pro nás připravili někteří učitelé a starší žáci naší školy. Nejprve byly prověřeny naše znalosti o dopravních předpisech a znalosti ze zdravovědy, dále následoval šplh na laně, třídění odpadků, skákání v pytli, hod granátem a střelba z pistole. Před střelbou jsme si pořídili maskování obličeje, se kterým jsme dorazili do Hamilton, kde pro nás bylo přichystáno malé překvapení SDH Drnovice, kteří nám umožnili podívat se do hasičského vozu, vyzkoušet si jejich uniformu a zkusit si, jak se pomocí hasičské hadice hasí požár. Z Hamilton k naší škole nám zbýval jen kousek cesty, a tak jsme ji již zvládli bez sportovních výkonů, ale zato za hlasitého povídání o prožitém dopoledni.

Náš výlet se nám díky pěknému počasí, učitelům a starším žákům naší školy, kteří pro nás program nejen přichystali, ale pokud bylo třeba, tak i ochotně při plnění úkolů pomáhali, vydařil. Malou odměnou za jejich ochotu a snahu jim byla naše radost z krásně prožitého dopoledne v přírodě a naše přání zase si někdy podobný výlet zopakovat.

Klára Hrdová, žákyně 5. A

 

Naše škola - tady jsme doma!

Každé ráno, každý den, těšíme se stále sem.

 

 

 

 

 

Škola otevřená rodičům, rodiče otevření šk.

Rodiče oceňují, když se k nim škola chová vstřícně a partnersky. Učitelé si přejí, aby rodiče žáků s nimi táhli za jeden provaz a byli otevření vzájemné komunikaci. Věříme, že spolupráce a partnerská komunikace škol a rodičů se vyplácí, a to oběma stranám. A proto vznikla značka Rodiče vítáni, značka pro školy otevřené rodičům, kterou vlastní i naše škola.

Více zde