A A A

Projektový den na Rychtě Krásensko – Život v korunách stromů

V pátek 26. května jsme se všichni sedmáci v doprovodu třídních učitelek vydali po roce opět do Krásenska na Rychtu - střediska environmentální výchovy, abychom zde nejen zažili další dobrodružství, Fotogalerie zde která si pro nás místní instruktoři nachystali, ale také se dověděli spousty nových poznatků – tentokrát o významu stromů pro přírodu i člověka a jejich ochraně. Největším lákadlem i výzvou byl výstup po lanovém žebříku s jištěním na pozorovací plošinu v koruně stromu vedle Rychty. Na závěr jsme se všichni dobře pobavili u simulační hry s tématem Zachovat či pokácet stromy u kostela na návsi? Většina z nás se převlékla za občana vesnice se svým zarputilým názorem na danou situaci, který dával jasně najevo a zároveň musel vyslechnout názory ostatních. Diskuse to byla živá a opravdická, někteří se vžili do své role tak, že jsme se stali svědky i pěkného divadelního představení.

Za všechny zúčastněné Mgr. Jana Ondroušková a RNDr. Helena Nedělová.

Naše škola - tady jsme doma!

Každé ráno, každý den, těšíme se stále sem.

 

 

 

 

 

Škola otevřená rodičům, rodiče otevření šk.

Rodiče oceňují, když se k nim škola chová vstřícně a partnersky. Učitelé si přejí, aby rodiče žáků s nimi táhli za jeden provaz a byli otevření vzájemné komunikaci. Věříme, že spolupráce a partnerská komunikace škol a rodičů se vyplácí, a to oběma stranám. A proto vznikla značka Rodiče vítáni, značka pro školy otevřené rodičům, kterou vlastní i naše škola.

Více zde