A A A

„Pochybné suvenýry aneb Zločiny v divočině“

I tento školní rok jsme se všichni žáci 7. A i 7. B zúčastnili výukového programu v Zoo Vyškov s názvem Pochybné suvenýry aneb Zločiny v divočině. V programu jsme se formou hry seznámili s úmluvou CITES. Dověděli jsme se, jak je tato úmluva významná pro obchod s ohroženými zvířaty. S hrůzou jsme poslouchali, jaké nekalé praktiky používají pytláci a pašeráci zvířat. Zjistili jsme, jakou roli v obchodu se zvířaty hrají turisté, tedy my sami. Snažili jsme se nalézt možnosti, jak se chovat, abychom přispěli k zachování ohrožených druhů. Na závěr jsme si prohlédli novinky a mláďata v zoo.

Mgr. Jana Ondroušková

Naše škola - tady jsme doma!

Každé ráno, každý den, těšíme se stále sem.

 

 

 

 

 

Škola otevřená rodičům, rodiče otevření šk.

Rodiče oceňují, když se k nim škola chová vstřícně a partnersky. Učitelé si přejí, aby rodiče žáků s nimi táhli za jeden provaz a byli otevření vzájemné komunikaci. Věříme, že spolupráce a partnerská komunikace škol a rodičů se vyplácí, a to oběma stranám. A proto vznikla značka Rodiče vítáni, značka pro školy otevřené rodičům, kterou vlastní i naše škola.

Více zde