A A A

Festival vědy

V pátek 8. září se žáci 6. A, 6. B a 9. třídy vypravili se svými učiteli na Festival vědy do Brna. Fotogalerie zde Akce se konala na Dopravním hřišti Riviéra Brno. V hlavní budově jsme si mohli vyzkoušet podojit krávu, poskládat krabičku z papíru, vytvořit si hmotu, která přitahuje magnet, nechat si od robota jménem YuMi napsat dopis či podat lízátko, anebo se zapojit do kvízu o robotech. Také jsme si vyzkoušeli pokusy s magnetickou tekutinou, s magnetickým práškem, pokus, za jak dlouho projede magnetická kulička měděnou trubkou a spoustu dalších zajímavých aktivit. Ve velkém bílém stanu ve venkovní části dopravního hřiště jsme zhlédli  pokusy z dílny Vida Brno o magnetismu, například o různě silných magnetech, o tom, díky čemu hraje elektrická kytara. Představení bylo velmi vydařené a i naši žáci si v něm zahráli menší role (lovení bankovek, přetahování s magnety, vytváření obrazců na televizi,...). Po představení jsme si mohli vyzkoušet spoustu dalších aktivit na připravených stanovištích. Poskládali jsme model Ptačího ostrova, rýžovali zlato z kovových pilin,...

Festival vědy navštívilo velké množství škol, takže si každý nemohl vyzkoušet všechny připravené aktivity, ale i tak jsme si to všichni velice užili a už nyní se těšíme na další podobný výlet.

Klára Hrdová, 6. A

Naše škola - tady jsme doma!

Každé ráno, každý den, těšíme se stále sem.

 

 

 

 

 

Škola otevřená rodičům, rodiče otevření šk.

Rodiče oceňují, když se k nim škola chová vstřícně a partnersky. Učitelé si přejí, aby rodiče žáků s nimi táhli za jeden provaz a byli otevření vzájemné komunikaci. Věříme, že spolupráce a partnerská komunikace škol a rodičů se vyplácí, a to oběma stranám. A proto vznikla značka Rodiče vítáni, značka pro školy otevřené rodičům, kterou vlastní i naše škola.

Více zde