A A A

BRAZÍLIE - „vášnivé srdce Jižní Ameriky“

V úterý 7. listopadu 2017 se žáci 7. a 8. tříd společně s třídními učitelkami vypravili do Sokolského domu ve Vyškově na program Planety Země 3000. Tentokrát jsme se přenesli do Jižní Ameriky - Brazílie. Fotogalerie zde Tvůrci této projekce nám předvedli skvělou podívanou plnou dobrodružství, poutavých fotografií, názorných map a animací. Vypravili jsme se po stopách královny amazonských vod anakondy velké a zaposlouchali se do uklidňujících zvuků Amazonie. Byli jsme svědky tajemných rituálů kultu candomblé i života indiánů od řeky Xingú. Zhlédli jsme dramatické slaňování do jeskyně Abismo Anhumas až do hloubky 72 metrů pod vodou. Poznali jsme nebezpečný život ve favele a mnoho dalšího.

Těšíme se již na příští projekci na téma Myanmar – „divoká cesta do barmské říše".

RNDr. Helena Nedělová, Mgr. Jana Ondroušková

Naše škola - tady jsme doma!

Každé ráno, každý den, těšíme se stále sem.

 

 

 

 

 

Škola otevřená rodičům, rodiče otevření šk.

Rodiče oceňují, když se k nim škola chová vstřícně a partnersky. Učitelé si přejí, aby rodiče žáků s nimi táhli za jeden provaz a byli otevření vzájemné komunikaci. Věříme, že spolupráce a partnerská komunikace škol a rodičů se vyplácí, a to oběma stranám. A proto vznikla značka Rodiče vítáni, značka pro školy otevřené rodičům, kterou vlastní i naše škola.

Více zde