A A A

Rychta Krásenko – „Dotekem k poznání“

Kolik zubů má had? Mění chameleon barvy? Jak rychle běhá šváb? Fotogalerie zde Ve čtvrtek 16. listopadu jsme všichni osmáci vyrazili zkusit překonat své předsudky a vyvrátit mýty o živočišné říši! Během programu jsme se pomocí kontaktní výuky seznámili s exotickými živočichy chovanými v teráriích v environmentálním středisku Rychta Krásensko. Diskutovali jsme o chovu zvířat v zajetí, které druhy je vhodné takto chovat a co všechno udělat pro jejich pohodu. Během programu jsme se setkali s gekončíkem nočním, chameleonem jemenským, želvou bahenní, hadem korálovkou kalifornskou, tropickým švábem a velkou oblovkou africkou.

Dozvěděli jsme se, jaké jsou odhady počtu druhů živočichů na Zemi, a porovnávali druhové bohatství jednotlivých skupin živočichů. Demonstrovali jsme adaptace živočichů na podmínky prostředí a jejich strategie přežívání (stálá a nestálá tělesná teplota, mimikry, hermafroditismus,...). Nakonec jsme se stali objeviteli nových živočišných druhů a zkusili jsme popsat vlastní, vědě neznámý druh, u čehož jsme se dobře pobavili.

Prožili jsme další příjemné dopoledne a s dobrou náladou se vydali k domovu na prodloužený víkend. Těšíme se na jaro, kdy nás bude na Rychtě čekat další zajímavý program.

Mgr. Helena Nedělová, Mgr. Jana Ondroušková

Naše škola - tady jsme doma!

Každé ráno, každý den, těšíme se stále sem.

 

 

 

 

 

Škola otevřená rodičům, rodiče otevření šk.

Rodiče oceňují, když se k nim škola chová vstřícně a partnersky. Učitelé si přejí, aby rodiče žáků s nimi táhli za jeden provaz a byli otevření vzájemné komunikaci. Věříme, že spolupráce a partnerská komunikace škol a rodičů se vyplácí, a to oběma stranám. A proto vznikla značka Rodiče vítáni, značka pro školy otevřené rodičům, kterou vlastní i naše škola.

Více zde