A A A

Vycházka do středověku

Netypickou vycházku si udělaly děti druhé třídy, a to rovnou do středověku. Prožily příběh, ve kterém se na jeho samém počátku oblékly do středověkých kostýmů urozených dam, rytířů, Fotogalerie zde či řemeslníků a vstoupily do prostor vyškovského muzea. Průvodkyně paní Jitka se jala vyprávěti příběh královský, ve kterém na děti čekalo nespočet činností té doby: stavění hradeb, sestavování vitrážového okna, seznámení se s různými řemesly, psaní opravdovým brkem, dobový tanec,...

Po splnění všech úkolů je kouzelné kameny dovedly až k měšci stříbrňáků. Pro vzpomínku na tento neobyčejný den si kluci vyrobili koně a dívky pokrývku hlavy.

I J. A. Komenský by se uklonil před takto skvěle připravenou akcí pro děti, kde výuka je propojena s prožitkem – prostě „ŠKOLA HROU" a tento velký dík patří paní učitelce Jitce Horákové.

Děkujeme, děti.

Mgr. Kateřina Gibalová

Naše škola - tady jsme doma!

Každé ráno, každý den, těšíme se stále sem.

 

 

 

 

 

Škola otevřená rodičům, rodiče otevření šk.

Rodiče oceňují, když se k nim škola chová vstřícně a partnersky. Učitelé si přejí, aby rodiče žáků s nimi táhli za jeden provaz a byli otevření vzájemné komunikaci. Věříme, že spolupráce a partnerská komunikace škol a rodičů se vyplácí, a to oběma stranám. A proto vznikla značka Rodiče vítáni, značka pro školy otevřené rodičům, kterou vlastní i naše škola.

Více zde