A A A

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ V ANGLICKÉM JAZYCE

Uslyšet angličtinu jinak než v lavicích je vždy pro žáky i učitele milým zpestřením běžné výuky. V pátek 19. října měli žáci z 1. i 2. stupně tuto možnost, a to v kině Palcát během představení „A silly bear" a „Jack and Joe". Fotogalerie zde

Vtipná představení prokládaná hudbou, českým komentářem, světelnými efekty a kostýmy nás zavedla do pohádky O hloupém medvědovi a do příběhu dvou bratrů Jack and Joe, ve kterém jeden druhému zachraňoval život. Děj zasazený do života v USA je plný zvratů a nečekaných zápletek. Celé představení je prokládáno inscenačními intermezzy pro méně zdatné angličtináře.

Žáci měli v hodinách angličtiny možnost s časovým předstihem prostudovat gramatické a lexikální jevy, které se v příběhu objeví, doplňovali cvičení, poslouchali úryvky a naučili se slovní zásobu, která je v představení čekala.

Tato průprava jistě pomohla všem divákům k porozumění a umocnila celkový zážitek z milého představení.

Mgr. Kamila Rejzková

Naše škola - tady jsme doma!

Každé ráno, každý den, těšíme se stále sem.

 

 

 

 

 

Škola otevřená rodičům, rodiče otevření šk.

Rodiče oceňují, když se k nim škola chová vstřícně a partnersky. Učitelé si přejí, aby rodiče žáků s nimi táhli za jeden provaz a byli otevření vzájemné komunikaci. Věříme, že spolupráce a partnerská komunikace škol a rodičů se vyplácí, a to oběma stranám. A proto vznikla značka Rodiče vítáni, značka pro školy otevřené rodičům, kterou vlastní i naše škola.

Více zde