A A A

Den gentlemanů a krásných dam

Kdo si myslí, že společenské oblečení patří pouze na slavnost, do divadla či na oslavu, mýlí se. Fotogalerie zde

Žáci ZŠ Morávkova ve Vyškově ve čtvrtek 22. listopadu předvedli, že se umí krásně ustrojit i do školy. Bylo to v rámci tzv. SUIT UP dne, což je mezinárodně uznávaný svátek, kdy se všechny děti obléknou do slavnostního oblečení. Nejenom šaty dělají člověka, ale i slušné chování. Proto jsme během celého týdne připomínali základní pravidla etikety. V krátkém hlášení nazvaném „Minuta etikety s Ladislavem Špačkem" jsme žáky provedli různými společenskými událostmi a seznámili je s některými formami společenského styku.

Strávili jsme tak ve škole výjimečný den ve slavnostní, příjemné atmosféře. Děvčata byla ozdobena mašlemi, předvedla chůzi na vysokých podpatcích, chlapci měli saka, kravaty, či motýlky. Vše bylo završeno polonézou žáků osmého ročníku, společným fotografováním a ukázkou slavnostně prostřeného stolu ve školní jídelně. Zde si žáci mohli vyzkoušet a prohlédnout správné rozložení příborů, talířů a skleniček.

Mgr. Kamila Rejzková

Naše škola - tady jsme doma!

Každé ráno, každý den, těšíme se stále sem.

 

 

 

 

 

Škola otevřená rodičům, rodiče otevření šk.

Rodiče oceňují, když se k nim škola chová vstřícně a partnersky. Učitelé si přejí, aby rodiče žáků s nimi táhli za jeden provaz a byli otevření vzájemné komunikaci. Věříme, že spolupráce a partnerská komunikace škol a rodičů se vyplácí, a to oběma stranám. A proto vznikla značka Rodiče vítáni, značka pro školy otevřené rodičům, kterou vlastní i naše škola.

Více zde