A A A

Únorová trilogie

Malé umělecké dílo o třech relativně samostatných částech, které spolu souvisejí výtvarně, jazykově a kreativně, se podařilo vytvořit malým druháčkům z naší ZŠ Morávkova. Měsíc plný ledu, sněhu a dlouhých tmavých nocí si děti zpříjemnily, když se o některých únorových dnech víc dozvěděly.

2. února - „Na Hromnice o hodinu více" si zhotovily svíčku HROMNIČKU, která jejich obydlí ochrání před větrem, bouří a nečasem.

10. února - „O svaté Scholastice navleč si rukavice" si vodovkami nabarvily palčáky z papíru, kterými si posléze vyzdobily svoji třídu a také zahrály oblíbené pexeso.

24. února - „Na svatého Matěje, každá myší díra se zavěje" se dozvěděly, že únorem studené počasí nekončí, ale matějská pouť už bývá příslibem jara.

Pomocí této trilogie si děti netradičně zkrátily dlouhé čekání na JARO.

Mgr. Kateřina Gibalová

Naše škola - tady jsme doma!

Každé ráno, každý den, těšíme se stále sem.

 

 

 

 

 

Škola otevřená rodičům, rodiče otevření šk.

Rodiče oceňují, když se k nim škola chová vstřícně a partnersky. Učitelé si přejí, aby rodiče žáků s nimi táhli za jeden provaz a byli otevření vzájemné komunikaci. Věříme, že spolupráce a partnerská komunikace škol a rodičů se vyplácí, a to oběma stranám. A proto vznikla značka Rodiče vítáni, značka pro školy otevřené rodičům, kterou vlastní i naše škola.

Více zde