A A A

Geometrická optika

V pátek 29. 3. se žáci 7. a 8. ročníku vydali na exkurzi do Brna. Čekala na nás zajímavá přednáška Geometrická optika v brněnském  planetáriu, kde se k našemu překvapení nezajímají jen o vesmír a s ním spojené jevy, ale i mnohé další vědecké obory. Fotogalerie zde

Ve specializované zatemněné místnosti nám ukázali mnoho zajímavých věcí, o kterých jsme dosud nevěděli, například rozdíl mezi kofolou a tonicem, zajímavosti o bublinách či duze. Dokonce jsme se mohli také podívat obřím dalekohledem na Slunce a vidět nejen sluneční skvrny, ale i jak je Slunce „chlupaté"!

Poté jsme šli procházkou kolem hradu Špilberk. Zaujala nás také katedrála svatého Petra a Pavla (zkráceně Petrov), podobně jako centrum města.

Počasí nám vyšlo, něco nového jsme se dozvěděli a často se i zasmáli.

Mgr. Tomáš Černík

 

Naše škola - tady jsme doma!

Každé ráno, každý den, těšíme se stále sem.

 

 

 

 

 

Škola otevřená rodičům, rodiče otevření šk.

Rodiče oceňují, když se k nim škola chová vstřícně a partnersky. Učitelé si přejí, aby rodiče žáků s nimi táhli za jeden provaz a byli otevření vzájemné komunikaci. Věříme, že spolupráce a partnerská komunikace škol a rodičů se vyplácí, a to oběma stranám. A proto vznikla značka Rodiče vítáni, značka pro školy otevřené rodičům, kterou vlastní i naše škola.

Více zde