A A A

Škola v přírodě Vernířovice

Dne 10. 6. 2019 jsme se my, třeťáci (3. A, B) a páťáci (5. A), vydali na školu v přírodě s tématem „Cestování časem". Fotogalerie zde Přesněji do Vernířovic, do hotelu Reoneo. První den jsme se ubytovali, rozdělili se do skupin a pomocí stroje času se přemístili do PRAVĚKU. Naučili se, jak držet pospolu jako správná tlupa, rozdělat oheň a na závěr si zahráli hru Mamuti.

V úterý jsme se ocitli ve STŘEDOVĚKU a v lese si postavili vlastní příbytek a u potoka svoji lodičku.

Ve středu jsme byli v SOUČASNOSTI. Odpoledne jsme se vydali na cestu přírodou. Zde jsme postupně plnili různé úkoly, např. válení sudů z kopce, vymýšlení těžkých hádanek, přenášení nejlehčího člena týmu. Cestou zpět jsme vymýšleli úkoly našim instruktorům.

Ve čtvrtek jsme se přenesli do BUDOUCNOSTI. Hráli jsme hru, při které jsme po týmech chodili po barevných fáborcích. V závěru večera jsme měli strašidelnou stezku odvahy a během ní se dostali zpět do PŘÍTOMNOSTI.

V pátek jsme s úsměvem a dobrou náladou, a také trošku unavení, odjížděli domů do svých vlastních postýlek.

Nikola Maženská, 5. A

Naše škola - tady jsme doma!

Každé ráno, každý den, těšíme se stále sem.

 

 

 

 

 

Škola otevřená rodičům, rodiče otevření šk.

Rodiče oceňují, když se k nim škola chová vstřícně a partnersky. Učitelé si přejí, aby rodiče žáků s nimi táhli za jeden provaz a byli otevření vzájemné komunikaci. Věříme, že spolupráce a partnerská komunikace škol a rodičů se vyplácí, a to oběma stranám. A proto vznikla značka Rodiče vítáni, značka pro školy otevřené rodičům, kterou vlastní i naše škola.

Více zde